szkic historyczny

1. Publiczne Przedszkole nr 3 rozpoczęło swoją działalność 01 września 1987 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwotną siedzibą przedszkola był budynek przy ul. Chemików 1b wchodzący w skład kompleksu Szkoły Podstawowej nr 5.

1. W roku 1994 przedszkole nasze przyjęło nazwę "Słoneczna Kraina". W tym też roku praca pedagogiczna została w sposób znaczący skierowana na podmiotowość dziecka.

1. W roku 2001 przedszkole zostało przeniesione do budynku w centrum miasta, po zlikwidowanym przedszkolu wojskowym przy ul. Boh Modlina 26 w Nowym Dworze Mazowieckim (za budynkiem Spółdzielni Mieszkaniowej "Dążność").

1. Od początku istnienia przedszkola dyrektorem placówki była mgr Emilia Zadworna. W roku 2002 funkcję tę przejęła i pełni do dnia dzisiejszego mgr Elżbieta Kołodziejska.

1. Do roku 2008 przedszkole liczyło pięć oddziałów : grI - "Krasnale", gr.II - "Misie", gr.III - "Wróbelki, gr.IV - "Plastusie", gr.V - "Biedronki". Na potrzeby społeczności lokalnej utworzono dodatkowy szósty oddział gr. VI - "Pszczółki" i wyposażono go w nowoczesne i funkcjonalne meble, pomoce i zabawki. Stworzono także nową szatnię dla dzieci.

1. W 2014 roku w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim ul. Długa 10 utworzono Filię PP3 (wejście od ul. Miodowej). Są tam obecnie dwa oddziały: gr. I - "Żabki" oraz gr. II - "Słoneczka".

W przedszkolu pracuje wyspecjalizowana kadra