Ewaluacja wewnętrzna 2017/2018

Wymaganie: Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej

Mocne strony:

1. Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem zalecanych warunków i sposobów jej realizacji.
  2. W przedszkolu monitoruje się i analizuje osiągnięcia każdego dziecka.
  3. Wnioski z monitorowania i analizowania osiągnięć dzieci przyczyniają się do    rozwijania ich umiejętności i zainteresowań.
  4. Nauczyciele w procesie edukacji  uwzględniają zainteresowania dzieci oraz ich możliwości rozwojowe i psychofizyczne.
  5. Rodzice zauważają wzrost wiadomości i umiejętności dzieci w wyniku uczęszczania do przedszkola.
  6. Rodzice są informowani w sposób pisemny i ustny o osiągnięciach swoich dzieci.
  7. Rodzice mają wiele możliwości i sposobów dowiadywania się na bieżąco o  postępach swoich dzieci.
  8. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności w codziennej pracy oraz biorą udział  w przedstawieniach i konkursach.

Słabe strony:

Brak słabych stron

Wnioski i rekomendacje:

1. Kontynuować pracę dydaktyczną zgodnie  z  podstawą programową wychowania  przedszkolnego.
  2. Wykorzystywać zalecane warunki i sposoby  realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Wymaganie: Rodzice są partnerami przedszkola

Mocne strony:

1. Rodzice są zadowoleni ze współpracy z przedszkolem.
  2. Odpowiada im sposób współpracy i jej organizacja.
  3. Według rodziców przedszkole dostarcza informacji pomocnych w wychowywaniu dzieci.
  4. Rodzice chętnie uczestniczą w imprezach okolicznościowych.
  5. Angażują się w Teatrze Rodzica.

Słabe strony:

Brak słabych stron

Wnioski i rekomendacje:

1. Wypracowane formy współdziałania z rodzicami przynoszą pozytywne efekty na wielu płaszczyznach życia przedszkola.
  2. Kontynuować proces motywowania i angażowania rodziców do współpracy z przedszkolem.
  3. W dalszym ciągu uświadamiać rodzicom ich możliwość wpływania na edukację i wychowanie dzieci oraz sprawy organizacyjne przedszkola.